Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polska i Argentyna we wspólnych projektach sportowych

D.Z. 13:44 9 września 2020
gov.pl
Dziś miało miejsce spotkanie Anny Krupki, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu Any Maríi Ramírez, Ambasador Republiki Argentyńskiej w Polsce.

Celem spotkania było omówienie możliwości rozwijania współpracy polsko-argentyńskiej w obszarze sportu, a także wymiana doświadczeń w zakresie promocji aktywności fizycznej dzieci i młodzieży.

Podczas spotkania Pani Minister podkreśliła, że sport, a w szczególności zamiłowanie do piłki nożnej, jest czymś, co w szczególny sposób łączy nasze narody. Minister Krupka przedstawiła również założenia najnowszego programu Ministerstwa Sportu, jakim jest „Certyfikacja Szkółek Piłkarskich”, który jest elementem szerszej rządowej koncepcji pn. „Plan dla Piłki”.

Pani Ambasador wysoko oceniła inicjatywę promocji i podnoszenia jakości wyszkolenia dzieci i młodzieży w piłce nożnej w Polsce. Przedstawiła także inicjatywę Szkółek Techniki Piłkarskiej Argentyńskiego Związku Piłki Nożnej mającą na celu upowszechnienie argentyńskich piłkarskich technik treningowych oraz szkolenie przyszłych piłkarzy przez połączenie filozofii i specyfiki futbolu argentyńskiego z zaawansowanymi technologiami umożliwiającymi rozwój fizyczny i przygotowanie piłkarskie.

Pani Minister wyraziła zadowolenie, że zarówno w Polsce, jak i Argentynie, sport dzieci i młodzieży stanowi wysoki priorytet w ramach polityki sportowej, czego dowodem są omówione podczas spotkania inicjatywy. Obie strony wyraziły opinię, iż liczą na owocną współpracę w zakresie realizacji wspólnych projektów.

Źródło: gov.pl, Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze