Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polska Grupa Zbrojeniowa przygotowuje się do MSPO. Udział w imprezie weźmie ponad 130 wystawców

RO 19:00 1 sierpnia 2020
Budynek- Polska Grupa ZbrojeniowaWikimedia Commons
Ponad 130 wystawców weźmie udział w tegorocznej edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Na imprezie nie zabraknie Polskiej Gruby Zbrojeniowej, która rozważała wycofanie się z Salonu z powodu pandemii koronawirusa.

Jak informują Targi Kielce, przygotowania do MSPO są na ostatniej prostej. Udział w Salonie potwierdziło 133 wystawców. Swoją ofertę przedstawią firmy z 17 krajów między innymi USA, Francji i Niemiec; wystawę narodową przygotuje Wielka Brytania.

Wbrew wcześniejszym obawom z udziału w Salonie nie wycofała się PGZ. Grupa rozważała rezygnację z imprezy z powodu pandemii koronawirusa. Informację o tym przekazała pod koniec maja. Ostatecznie, po wielu tygodniach rozmów, zarząd PGZ doszedł do porozumienia z Targami. Ogłosił to na początku lipca premier Mateusz Morawiecki.

Ilona Kachniarz dyrektor Departamentu Komunikacji i Marketingu Polskiej Grupy Zbrojeniowej nie ukrywa, że ze względu na reżim sanitarny ekspozycja PGZ zostanie zmniejszona.

"Przestrzeń, z której zamierzamy w tym roku skorzystać, to trochę ponad 800 metrów kwadratowych, a nie prawie trzy tysiące jak rok temu. Przestrzeń zostanie zaadaptowana do spotkań biznesowych, zgodnie z intencją organizatorów. Nie planujemy wystawiać sprzętu, ze względów bezpieczeństwa i znacznych kosztów z tym związanych" - powiedziała PAP Ilona Kachniarz.

Dodała, że ekspozycja wiąże się z zaangażowaniem dodatkowych osób do obsługi, tworzy skupiska i trudno w takiej sytuacji o zachowanie reżimu sanitarnego. "Formułę naszego uczestnictwa dostosowujemy do skali wydarzenia. Postaramy się, żeby stoisko było atrakcyjne wizualnie i oczywiście zadbamy o stronę merytoryczną: na targach będzie można spotkać się z ekspertami z całej GK PGZ" - zaznaczyła.

Podczas tegorocznej edycji MSPO swoją ofertę przedstawią firmy z 17 krajów: Australii, Belgii, Czech, Danii, Francji, Hiszpanii, Izraela, Korei Płd., Niemiec, Norwegii, Polski, Serbii, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Tajlandii, Ukrainy oraz Wielkiej Brytanii. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odbędzie się w dniach 8-10 września.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze