Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polska Fundacja Narodowa przeznaczy fundusze na spoty o „kapłanach wolności”

JD 9:18 1 grudnia 2020
Zdjęcie ilustracyjne.pexels.com/pixabay.com
Powstaną spoty przypominające rolę „kapłanów wolności”, którzy toczyli walkę o niepodległą Polskę. Fundatorem przedsięwzięcia jest Polska Fundacja Narodowa. Rzecznik PFN, Temistokles Brodowski zaznaczył, że środki przekazano w ramach projektu „Kościół w obronie wolności”. W ramach tej inicjatywy powstaną trzy spoty.

Materiały zostaną zrealizowane we współpracy ze Stefanem Thompsonem. Będą dostępne w mediach społecznościowych: na YouTubie, Twitterze, FB oraz Instagramie. Spoty będą dostępne w kilku wersjach językowych min. po polsku, angielsku, portugalsku, niemiecku, rosyjsku, francusku i węgiersku.

– Historia Polski na przestrzeni ostatnich wieków to historia walki o niepodległość i wolność. Niepodległość od zaborców i totalitarnych przywódców nazistowskich i komunistycznych. Na każdym etapie tej walki Polakom towarzyszyli odważni kapłani, kapłani wolności – powiedział rzecznik PFN Temistokles Brodowski.

Pierwszy spot ma na celu przypomnieć o Stanisławie Brzósce, „legendarnym kapelanie powstania styczniowego, który oddał życie, został powieszony przez Rosjan”.

– Kolejny wspomina o błogosławionym Jerzym Popiełuszce, który przeciwstawił się reżimowi komunistycznemu swoją odwagą głoszenia prawdy. Nie tylko Polacy zmagali się z komunizmem, broniły się przed nim i inne narody zniewolone przez ZSRR – w tym miejscu należy przypomnieć o kard. Józsefie Mindszentym, który na Węgrzech zmagał się zarówno z nazizmem jak i komunizmem – powiedział rzecznik.

– PFN włączyła się w międzynarodowy projekt, którego celem jest przypomnienie roli kapłanów wolności w odzyskaniu przez Polskę suwerenności i niepodległości. Kapłani wolności to symbole umiejętności poświecenia w czasach totalitaryzmów. – powiedział dr Marcin Zarzecki, prezes Fundacji.

– Projekt pozwala nam opowiadać polską historię światu, ale przede wszystkim umożliwia odbiorcom przekazywanych treści, pochodzącym z różnych krajów, spojrzeć z innej perspektywy na rolę jednostek, inspirujących kapłanów, w działania mobilizujące społeczeństwo funkcjonujące w systemie totalitarnym do stawania się społeczeństwem świadomych obywateli – dodał prezes.

– „Jeżeli trwacie w nauce mojej, jesteście prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli” – mówi Jezus w Ewangelii. Zatem zobaczmy prawdę i posłuchajmy prawdy o tych, którzy zaświadczyli swoim życiem, a często też męczeństwem o Prawdzie. Dziękuję twórcom tej kampanii za ich pracę i zajęcie się tym ważnym tematem w tym właśnie czasie – powiedział Cezary Andrzej Jurkiewicz, wiceprezes PFN.

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze