Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polska coraz atrakcyjniejsza dla turystów! Jakie miejsca odwiedzają najchętniej?

am 21:22 5 października 2018
zdjęcie ilustracyjnefot. Aleksander Mimier
Główny Urząd Statystyczny opublikował dane, z których wynika, że w I półroczu liczba turystów korzystająca z noclegów w Polsce wzrosła do 15,1 mln. Najbardziej oblegane były pola namiotowe oraz kempingi.

Liczba turystów w Polsce, którzy od stycznia do końca czerwca tego roku skorzystali z noclegów, wzrosła o 6,3 proc., do 15,1 mln z 14,2 mln rok wcześniej w tym samym okresie – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS). 

"Wyniki badania wykorzystania bazy noclegowej w pierwszym półroczu 2018 r. wskazują, że udział turystów zagranicznych wyniósł 20,7 proc. Było ich łącznie 3,1 mln" – czytamy dalej.

77,6 proc. nocowała w obiektach hotelowych,  podczas gdy w pozostałych obiektach - np. w domach wycieczkowych, schroniskach, kempingach - 3,4 mln, czyli 22,4 proc. ogółu. 

– Te wyniki nie zaskakują. Znacznie zwiększyła się liczba połączeń lotniczych do Polski. Ludzie podróżują coraz więcej, stać ich na częste podróżowanie – zaznacza Adam Gąsior, redaktor naczelny portalu waszaturystyka.pl.

– Ośrodki wypoczynkowe, kempingi, hotele w Polsce pod względem jakości coraz częściej stoją na dużo wyższym poziomie niż obiekty w innych krajach europejskich czy światowych. Tego lata dodatkowym bonusem były wysokie temperatury i piękna, słoneczna pogoda. Oby przyszły rok był jeszcze lepszy od obecnego, wszyscy życzmy tego całej branży turystycznej w kraju – dodaje.

 

Źródło: tvp.info, waszaturystyka.pl, GUS

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.157/1) - HOMOTERROR W NATARCIU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze