Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polska Agencja Kosmiczna zaczyna mocną współpracę z Izraelską Agencją Kosmiczną

sm 12:02 21 czerwca 2018
Dziś Polska Agencja Kosmiczna podpisała list intencyjny z Izraelską Agencją Kosmiczną (ISA). Agencje mają współpracować przy realizacji projektów dot. m.in. robotyki, zaawansowanych sensorów czy systemów i podsystemów satelitarnych. To dobra wiadomość dla polskiej obronności.

W komunikacie napisano, że celem podpisania listu intencyjnego jest zacieśnienie współpracy w dziedzinie badań i technologii kosmicznych, wykorzystania przestrzeni kosmicznej oraz organizowania wydarzeń wspierających rozwój firm typu start-up zaangażowanych w działalność kosmiczną. Strony zobowiązały się również do przygotowania zarysu formalnej współpracy, który będzie zawierał m.in. opis finansowych mechanizmów współpracy polsko-izraelskiej i zaangażowanych w nią przedsiębiorstw.

"Izrael to wartościowy partner: ma jedną z trzech najbardziej innowacyjnych gospodarek na świecie, jest liderem w dziedzinie miniaturyzacji technologii kosmicznych, od lat 80-tych z sukcesem buduje sprzyjające warunki do rozwoju start-upów" - podkreślił, cytowany w czwartkowym komunikacie, prezes Polskiej Agencji Kosmicznej dr hab. Grzegorz Brona.

Szef PAK ma nadzieję, że ze współpracy z ISA skorzystają też podmioty polskiego sektora kosmicznego. "Nasz rodzimy przemysł kosmiczny rozwija się bardzo dynamicznie, jego potencjał, osiągnięcia i udana współpraca z Europejską Agencją Kosmiczną czynią nas ciekawym partnerem dla strony izraelskiej" - zaznaczył.

 

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER (STANKOWSKI) - JACEK OZDOBA (PIS) - SCHETYNA DOPROWADZIŁ JACHIRĘ DO SEJMU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze