Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polska 24 h na dobę. Ostatni dzień kampanii wyborczej Andrzeja Dudy

ap 8:18 22 maja 2015
Twitter@AndrzejDuda2015
Kandydat Prawa i Sprawiedliwości od północy nieprzerwanie jeździ po Polsce. W godzinach porannych przyjechał na Śląsk, gdzie rozdawał bułki i kawę górnikom przychodzącym na poranną zmianę do kopalni „Halemba”.

Chwilę po północy Duda, spotkał się z przedstawiciela mediów w Warszawie, przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej. Następnie ruszył w 24-godzinną podróż po Polsce.

Najpierw kandydat PiS na prezydenta odwiedził piekarnię w Nowym Mieście nad Pilicą.

Na trasie „Dudabusa” spotkał się także z pielęgniarkami ze szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą. Pielęgniarki powiedziały: „Cała nadzieja w panu”.

– W Krakowie powiedziałem, że drzwi do Pałacu będą dla Państwa zawsze otwarte, podtrzymuję to zaproszenie – odpowiedział Duda.

 

Kolejnym punktem "Dudabusa" był Śląsk.  Tam już we wczesnych godzinach porannych kandydat PiS na prezydenta rozdawał bułki i kawę górnikom przychodzącym na poranną zmianę do kopalni „Halemba”. - Śląsk jest symbolem ciężkiej pracy. Umówiliśmy się pod kopalnią Halemba z naszymi przyjaciółmi. Jest to kopalnia Halemba, ale mogła być każda inna. Chodzi o pewien symbol docenienia tych ludzi, którzy tutaj na co dzień ciężko pracują w kopalniach - podkreślał Duda.

Następnie przejechał pod dworzec w Katowicach. Tam jedna z kobiet prosiła, by Duda nie blokował możliwości posiadania dzieci dzięki in vitro. - Jedyną szansą dla nas, żeby cieszyć się z tej pociechy, jest in vitro. Proszę pamiętać też o takich kobietach, bo pan mówi prawnie, konstytucyjnie. Jeśli pan się przeciwstawi w jakikolwiek sposób in vitro, to my kobiety, które nie możemy mieć dzieci, nie będziemy mieli tej szansy. Proszę pamiętać o takich ludziach - przekonywała kobieta.

- Ja się nie przeciwstawiam in vitro. Ja bym tylko chciał, żeby był zachowany uczciwy kompromis. Ja tego kompromisu chcę. Ja osobiście z in vitro bym nie skorzystał - odpowiedział zapewniając, że nie podpisze ustawy zakazującej in vito.

Duda zakończy kampanię wiecem w Krakowie.

Źródło: 300polityka.pl, tvn24.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze