Polscy siatkarze jak burza. Jesteśmy w półfinale

youtube

Biało-czerwoni zameldowali się w półfinale I Igrzysk Europejskich w Baku. W 1/4 finału Polacy pokonali Słowaków 3:0 (25:16, 25:23, 25:19) i w każdym secie byli zdecydowanie lepsi. Następną przeszkodą w drodze do finału będzie zwycięzca spotkania Turcja – Bułgaria.

Polacy od początku turnieju prezentują bardzo wysoką formę. W rozgrywkach grupowych w pokonanym polu pozostawiliśmy Francuzów, Turków, Serbów, Finów oraz gospodarzy z Azerbejdżanu. Biało-czerwoni stracili po dwa sety w spotkaniach z Serbią i Turcją, jednak kontrolowali wszystkie mecze. Dzięki znakomitej postawie w fazie grupowej, w ćwierćfinale nasi zawodnicy trafili na Słowację, która zajęła w grupie B czwarte miejsce. Nasi sąsiedzi nie postawili nam wysokich wymagań i to mistrzowie świata awansowali do półfinału, w którym zmierzą się z wygranym pojedynku Turcji z Bułgarią.

Źródło: baku2015.com