Polonia rozgromiła Legię!

Wczoraj w pełnym zaciętości i podbramkowych sytuacji (zaległym) meczu 19 kolejki, Polonia na Konwiktorskiej podejmowała rezerwy Legii. Mecz zakończył się zwycięstwem Czarnych Koszul nad drugą drużyną Legii Warszawa 3:1.

Pierwszą groźną okazję w meczu miała drużyna gości. W 8 minucie zbyt lekkie podanie Marcina Kluski w środku pola mogło paść łupem napastnika Legii, ale refleksem popisał się Jan Balawejder, który powstrzymał szarżującego rywala. W rewanżu poloniści w osobach Cezarego Sauczka i Bartosza Wiśniewskiego wypracowali okazję, która zakończyła się groźnym, ale niecelnym strzałem zza pola karnego tego drugiego. W 11 minucie na prowadzenie powinna wyjść Polonia. Mateusz Małek dobrze dograł do Sebastiana Kobiery, który w sytuacji sam na sam w polu karnym przestrzelił nad bramką. Pięć minut później zakotłowało się pod naszą bramką. Najpierw Balawejder wybronił groźny strzał z rzutu wolnego w okienko, a później jeden z obrońców wybijał piłkę głową z pola karnego przy próbie dobitki. W 30 minucie szybką akcję przeprowadził Sauczek, podał na lewo do wbiegającego Piotra Maślanki, którego strzał wybronił nogami bramkarz Legii. Chwilę później kolejną dobrą okazję do otworzenia wyniku miał Kobiera, ale podobnie jak w przy pierwszej swojej próbie przestrzelił. W 39 minucie Polonia wyszła na prowadzenie. Do odbitej przez bramkarza Legii piłki dopadł Sauczek i strzałem z woleja nie dał szans golkiperowi rywali. Dwie minuty później mogło być już 2:0, ale strzał zza pola karnego Sauczka okazał się niecelny. W 44 minucie bliska wyrównania była Legia. Napastnik gości próbował pokonać Balawejdera strzałem głową w długi róg, ale minimalnie przestrzelił.

Pierwsi w drugiej połowie zaatakowali goście, ale ponownie na posterunku był czujny Balawejder. W 50 minucie przed swoją pierwszą dobrą okazją stanął trochę niewidoczny do tej pory Krystian Pieczara. Świetnym podaniem w pole karne popisał się Kluska, niestety Pieczara uderzył obok słupka będąc oko w oko z bramkarzem. W 66 minucie groźną akcje przeprowadzili legioniści, ale mocno zagrane dośrodkowanie nie znalazło adresata w polu karnym. Dwie minuty później goście wyrównali. Dośrodkowanie z rzutu wolnego strzałem głową z najbliższej odległości na bramkę zamienił jeden z graczy Legii. W 73 minucie po raz kolejny próbowali legioniści, ale tym razem uderzali ponad bramką zza pola karnego. W 75 minucie ponownie na prowadzenie wyszła Polonia. Świetną asystą popisał się Małek, zagrywając prostopadłe podanie do Sauczka, który znalazł się w sytuacji sam na sam i nie dał szans rozpaczliwie interweniującemu bramkarzowi gości. Cztery minuty później było już 3:1. Doskonałe dośrodkowanie z lewej strony Maślanki bezbłędnie wykorzystał niezawodny Pieczara. W 86 minucie kontaktową bramkę mogli zdobyć legioniści, ale z okolicy jedenastego metra oddali zbyt słaby strzał, który bez trudu wyłapał Balawejder. W 89 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył jeden z graczy Legii i goście kończyli mecz w dziesięciu.