Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polityczne trzęsienie ziemi w stołecznym ratuszu! Troje radnych opuszcza szeregii PO! " Platformo, otrząśnij się z letargu, a nie prowadź nas do trzeciej pod rząd porażki wyborczej"

am 13:27 1 września 2018
Wikimedia Commons
Troje radnych Platformy Obywatelskiej: Lech Jaworski, Aleksandra Scheybal-Rostek i Izabela Chmielewska ogłosiło odejście od partii. To jednoznaczne z utraceniem przez PO większości w Radzie Warszawy. Opuszczający szeregi partii zadeklarowali, że w nadchodzących wyborach samorządowych poprą Jacka Wojciechowicza, byłego wiceprezydenta Warszawy.

Radni Lech Jaworski, Izabela Chmielewska i Aleksandra Sheybal-Rostek wydali oświadczenie, że żegnają się z Platformą Obywatelską. – Będziemy niezależnymi radnymi do końca tej kadencji – powiedział radny Jaworski. 

PO w Radzie Warszawy będzie liczyć tyko 29 radnych. Tym samym stracą większość w 60-osobowej radzie miasta. Opuszczający zadeklarowali, że w najbliższych wyborach poprą Jacka Wojciechowicza.

„Odchodzimy z PO, bo potrzebny jest dziś Platformie wstrząs. Platformo, otrząśnij się z letargu, a nie prowadź nas do trzeciej pod rząd porażki wyborczej” – napisała w oświadczeniu trójka b. warszawskich radnych PO. „Nie pozwolimy, by arogancka kampania PO doprowadziła do zwycięstwa PiS” – napisano. 

Zdaniem trójki odchodzących radnych „kampania Rafała Trzaskowskiego traci szansę, by przekonać i zmobilizować wyborców demokratycznych”. „Ta kampania i działalność władz Platformy szerzej, w skali kraju, są najlepszym gwarantem, by PiS rządził przez najbliższe lata” – napisali.

 

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze