Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Polityczna kawa”. Czarnecki: Polska jest tarczą strzelniczą dla grup, które odrzuciły propozycję dyskusji o dewastacji kościołów w Europie

mm 13:12 14 marca 2021
Fot. Twiter/Dariusz Matecki
Dziś gościem programu „Polityczna kawa” red. Tomasza Sakiewicza byli Władysław Teofil Bartoszewski, Dominika Chorosińska i Ryszard Czarnecki. Rozmowa dotyczyła m.in. szpitali tymczasowych oraz problemu dostaw szczepionek.

Władysław Teofil Bartoszewski stwierdził, że „problem ze szpitalami jest taki, że są gotowe na przyjęcie pacjentów, ale nie na leczenie, bo nie ma tam personelu medycznego”. – Dobrze, że są możliwości położenia pacjenta, ale jak nie ma kto się nim zająć, to to nie funkcjonuje – mówił.

– Popełniono oczywiste błędy, na przykład nie wydzielając jednostek nie-covidowych. To są rzeczy, które należy analizować na przyszłość – stwierdził.

Dominika Chorosińska odpowiedziała, że „opozycja musi krytykować, ale dobrze, żeby to była krytyka konstruktywna”. – Ostra krytyka rządu za budowanie szpitali była karygodna. I można powiedzieć, że ta krytyka nie słabnie – powiedziała. – Rząd Prawa i Sprawiedliwości, Zjednoczonej Prawicy myśli dalekosiężne – szpitale, początkowo puste, miały zapobiec temu, co się wydarzy w przyszłości – dodała.

– Sytuacja cały czas jest modyfikowana. Program szczepień oceniam bardzo dobrze. Ważna jest elastyczność, siłą tego rządu jest odwaga i reagowanie na to, co przynoszą okoliczności – mówiła. – Zwróćmy uwagę, jak zmienił się stosunek społeczeństwa do szczepionek. – Jest dużo strachu, fake newsów, a mimo to w tej chwili terminy w punkach szczepień są zarezerwowane na wiele tygodni do przodu – powiedziała Chorosińska.

Za przykład postawiła seniorów. – Seniorzy podporządkowali się zaleceniom, siedzieli w domach. Teraz z jednej strony są straszeni, ale z drugiej strony rozumieją, że szczepienia to dla nich szansa na wyjście z domu, spotkanie z bliskimi – zauważyła.

Na pytanie o plan odbudowy gospodarki, Władysław Teofil Bartoszewski powiedział, że „pieniądze przychodzą z UE, tak często krytykowanej przez rząd”. – Ten program należy robić z organami samorządowymi i społeczeństwa – dodał.

– Jeżeli chodzi o przecieki dotyczące kwoty wolnej od podatku, to my to już to postulowaliśmy. Jeśli tak będzie, to będziemy to popierać – mówił. – Postulowaliśmy 500 + na pierwsze dziecko od początku. Rozsądne postulaty zawsze popieramy – dodał.

Dominika Chorosińska powiedziała, że ciekawa jest spraw budownictwa i mieszkalnictwa. – Obecna władza skupia się na demografii. Barierą dla młodych ludzi w posiadaniu potomstwa jest brak mieszkania. Musimy tych młodych wykształconych ludzi zachęcić do zostania w Polsce i do rozwoju – powiedziała.

Bartoszewski uznał, że „bez wątpienia powinniśmy kupować szczepionki poza Unią Europejską, bo najważniejsze jest życie i zdrowie obywateli”. – Oczywiście dopuszczone przez Europejską Agencję Leków – dodał.

W drugiej części programu red. Sakiewicz rozmawiał z Ryszardem Czarneckim. Polityk zauważył, że „Polska konserwatywna, jak parę innych krajów Unii Europejskiej, jest taką tarczą strzelniczą dla tych grup politycznych w europarlamencie, które przed tygodniem odrzuciły naszą propozycję dyskusji na temat palenia, niszczenia dewastowania chrześcijańskich świątyń w Europie”.

Według Czarneckiego, drugi wymiar sporu „jest stricte gospodarczy”. – Tego typu debaty mają zniechęcić inwestorów zagranicznych. Inwestorzy, np. z Azji, są zainteresowani Polską. Chodzi o to, aby ich zniechęcić. To próba stworzenia pewnego sufitu. Niektóre kraje tęsknią za czasami, gdy Polska była jedynie źródłem taniej siły roboczej i rynkiem zbytu – mówił.

Dodał, że „w wymiarze formalno-prawnym tego typu rezolucje nic nie znaczą”. – Są natomiast elementem nacisku, aby zmienić sytuację prawną, aby rozszerzano pewne swobody dla mniejszości, aby zablokować przemiany w runku medialnych – stwierdził.

– Niestety instytucje unijne przyzwyczaiły nas, że traktaty się obchodzi lub łamie, na przykład jeśli chodzi o przyjmowanie imigrantów – zauważył.


Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze