Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Policyjna ochrona podczas pasterki w Kolonii

CMP 12:14 27 grudnia 2016
PATRIK STOLLARZ/AFP/Getty Images
Po raz pierwszy w historii policja kontrolowała przeszukanie toreb i plecaków przed wejściem na pasterkę w katedrze w Kolonii. Miasto, które w ubiegłorocznego Sylwestra stało się miejscem dantejskich scen masowych gwałtów, znalazło się obecnie w obszarze podwyższonego zagrożenia terrorystycznego po ataku na świąteczny jarmark w Berlinie.

Torby i plecaki tysięcy wiernych sprawdzono na wypadek ataku terrorystycznego. Niektórzy policjanci składali przeszukiwanym parafianom życzenia świąteczne lub żartowali pytając o prezenty w przeszukiwanych torbach.

 

Dziekan katedry Św. Piotra i Najświętszej Marii Panny, ksiądz Gerd Bachner powiedział:

„Nie było tak nigdy wcześniej. Trzeba przywyknąć do takiego widoku.”

 

Bachner cieszy się z decyzji o podwyższeniu bezpieczeństwa wiernych i mówi, że decyzja podjęta przez miejscowego szefa policji Juergena Mathiesa była słuszna. Sam Mathies przyznaje, że decyzja o postawieniu funkcjonariuszy przed wejściem do katedry była trudna, ale potrzebna oraz że nie chciał, by zamieniać katedrę w fortecę.

 

Policja w Kolonii zapowiedziała już wzmożoną aktywność w trakcie tegorocznego Sylwestra, by zapobiec sytuacji z zeszłego roku.

Źródło: breitbart.com / eblnews.com

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.168/1) - KTO ZNALAZŁ SIĘ NA CELOWNIKU TĘCZOWYCH TERRORYSTÓW?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze