Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Policjanci przeprowadzili już prawie 2 mln kontroli osób poddanych kwarantannie

M.N. 12:55 9 kwietnia 2020
policja.pl
Policjanci przeprowadzili łącznie już prawie 2 mln kontroli osób poddanych przymusowej kwarantannie, z czego ostatniej doby wykonano prawie 127 tys. takich sprawdzeń - poinformował w czwartek PAP rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

Z informacji przekazanej przez KGP wynika, że ostatniej doby policjanci sprawdzili prawie 127 tys. osób poddanych przymusowej kwarantannie.

Podczas kontroli, w ponad 300 przypadkach policjanci stwierdzili uchybienia, które w ocenie funkcjonariuszy kwalifikują się do "wymierzenia wysokiej grzywny". W ok. 50 przypadkach zwrócono się do policjantów o pomoc m.in. w zrobieniu zakupów czy wyniesieniu śmieci.

"Codziennie angażujemy do działań prewencyjnych, mając na celu egzekwowanie obecnie obowiązujących ograniczeń aż ok. 25 tys. policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy straży miejskich oraz żołnierzy, głównie z Żandarmerii Wojskowej" - poinformował insp. Mariusz Ciarka.

Dodał, że od wejścia w życie ograniczeń w zakresie gromadzenia się i przemieszczania wystawiono ok. 14 tys. mandatów, a w ponad 3,7 tys. przypadków skierowano wnioski o ukaranie do sądu.

Ciarka zaznaczył, że policjanci będą egzekwować obowiązujące obecnie ograniczenia, nakazy i zakazy. "Nie chcemy mieć powodów do karania, ale nieodpowiedzialne osoby, które będą ignorować przepisy, muszą liczyć się z konsekwencjami" - przypomniał.

Rzecznik poinformował również, że policja skontrolowała ponad 56 tys. pojazdów komunikacji zbiorowej.

"Należy pochwalić głównie kierowców autobusów komunikacji miejskiej i motorniczych za skuteczne egzekwowanie przepisów, gdyż bardzo rzadko, wręcz sporadycznie ujawniane są uchybienia" - powiedział.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze