Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Policja wkroczyła do fabryki mefedronu. Narkotyk wywęszyły psy

JJ 17:55 5 października 2020
Amar i Kamar, psy Krajowej Administracji Skarbowej wywęszyły fabrykę mefedronu w powiecie płońskimKrajowa Adm.Skarbowa (@KAS_GOV_PL)
Psy Krajowej Administracji Skarbowej, Amar i Dolar doprowadziły służby do fabryki mefedronu na jednej z posesji w powiecie płońskim. Wywęszyły tam towar wart prawie 4 mln złotych – ok. 80 tys. porcji.

 

Psy zostały zaangażowane do akcji policyjnej, aby ich czujne nosy potwierdziły przypuszczenia funkcjonariuszy.

– Nasze psy zaangażowano do policyjnej akcji, by potwierdziły przypuszczenia funkcjonariuszy – mówi portalowi portalowi tvp.info rew. Justyna Pasieczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Policjanci już wcześniej mieli informacje, że w powiecie płońskim na jednej z posesji mogą być produkowane narkotyki. Funkcjonariusze poprosili o wsparcie KAS, a ta wysłała Amara i Dolara. Psy potwierdziły przypuszczenia policji, doprowadzając funkcjonariuszy na miejsce. Znaleziono tam linię produkcyjną, a także niezbędne do wytwarzania narkotyków odczynniki chemiczne.

Służby zabezpieczyły w sumie 73,5 litra mefedronu w płynie oraz prawie 4 kg w postaci kryształków, a także 114 litrów prekursorów do produkcji narkotyków. W związku z tą sprawą zatrzymani zostali dwaj mężczyźni, 28- i 30-latek, którzy na widok funkcjonariuszy próbowali zniszczyć sprzęti uciec.

Mężczyznom postawiono zarzuty wytwarzania znacznej ilości środków odurzających. Obaj zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im kara co najmniej 3 lat więzienia.

 

 

 

Źródło: TVP Info, Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze