Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Policja: 10 tysięcy uczestników marszu KOD

dmc 19:33 4 czerwca 2016
TWITTER/ .NOWOCZESNA
W marszu "Wolność dla wszystkich, wszyscy dla wolności", który przeszedł dziś ulicami Warszawy, wzięło udział 10 tys. osób – informuje portal Niezależna.pl, powołując się na członka zespołu prasowego stołecznej policji. W ocenie Ratusza i organizatorów pochodu frekwencja była dużo wyższa.

– Według naszych danych, kiedy marsz ruszał z Placu Bankowego, liczba uczestników wynosiła 10 tysięcy. Uznaliśmy, że w tym momencie napływ uczestników ustał – powiedziała dziennikarzom serwisu Niezależna.pl, podinspektor Magdalena Bieniak z zespołu prasowego stołecznej policji.

Inne dane dotyczące frekwencji podał warszawski Ratusz. Według Jarosława Jóźwiaka, wiceprezydenta stolicy, pochód zorganizowany przez KOD zgromadził na ulicach miasta 50 tys. uczestników. W ocenie organizatorów, w marszu z okazji 27. rocznicy częściowo wolnych wyborów 4 czerwca wzięło udział 80 tys. osób.

W demonstracji, która zakończyła się na Placu Konstytucji, uczestniczyli m.in. politycy SLD, .Nowoczesnej i PO. Nie zabrakło również lidera KOD-u Mateusza Kijowskiego i redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” Adama Michnika. Na scenie głos zabrali m.in. byli prezydenci, Bronisław Komorowski i Aleksander Kwaśniewski, oraz znany z ostrej krytyki pod adresem rządów PiS Władysław Frasyniuk.

Źródło: telewizjarepublika.pl, niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER (STANKOWSKI) - JACEK OZDOBA (PIS) - SCHETYNA DOPROWADZIŁ JACHIRĘ DO SEJMU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze