Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polak na podium w Rajdzie Andaluzji. Kamil Wiśniewski z trzecim miejscem

DZ 13:23 11 października 2020
Michał WiśniewskiTwitter ORLEN Team (@TeamORLEN)
Jadący w barwach Orlen Team Kamil Wiśniewski zajął trzecie miejsce w klasyfikacji quadów w Rajdzie Andaluzji. Pokonane kilometry z pewnością będą też wartościowe dla motocyklisty Adama Tomiczka, który w klasyfikacji generalnej zajął 10. miejsce.

Zwykle to słynny już Rajd Maroka pełnił funkcję testową przed Dakarem. Jednak ze względu na pandemię został on odwołany i tę funkcję przejął Rajd Andaluzji. Był on sporym wyzwaniem dla wszystkich startujących ekip. Na zawodników czekało ponad 1000 kilometrów podzielonych na 4 etapy i jeden odcinek specjalny. Ze względu na ukształtowanie terenu często średnia prędkość, z jaką jechali zawodnicy wynosiła 100 km/h.

Cały rajd uważam za udany. Testowaliśmy kilka rozwiązań przy quadzie, które oczywiście się sprawdziły, choć nie wszystkie. Rajd był bardzo szybki, bardzo fajny. Miałem małe problemy z chłodzeniem quada na trzecim etapie, więc musiałem trochę odpuścić, żeby dojechać do mety. Na ostatnim etapie jechałem długo za dwoma motocyklistami, którzy jechali dość wolno, a ja nie miałem możliwości ich wyprzedzić. Udało mi się to dopiero przed samą metą - powiedział Kamil Wiśniewski, zawodnik Orlen Team. Cały rajd uważam za udany, jest meta, jest trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Spadłem trochę w tabeli, ale mogło być znacznie gorzej. Gdybym nie zauważył usterki wentylatora, to nie wystartowałbym w czwartym etapie, bo zwyczajnie silnik nie ukończyłby rajdu - dodał.

Bardzo mocna obsada motocyklistów zgromadziła całą światową czołówkę, która już za kilkanaście tygodni spotka się ze sobą na trasie Rajdu Dakar. W tym gronie dobre, 10. miejsce zajął Adam Tomiczek.

Cieszę się, że po tak długiej przerwie miałem okazję wystartować na motocyklu dakarowym przy wykorzystaniu roadbooka. Zawody były bardzo mocno obsadzone, pojawiły się wszystkie teamy fabryczne, która chciały się sprawdzić przed rajdem Dakar. Trasa była szybka i niebezpieczna, było dużo krętych dróg w  terenie, w którym nie było widać, co będzie działo się dalej, więc naprawdę trzeba było mocno uważać. Poziom zawodów był bardzo wyrównany, różnice pomiędzy zawodnikami były liczone w sekundach, a nie w minutach.  To było dobre przetarcie przed Dakarem - podsumował swój występ Adam Tomiczek. 

Źródło: rmf24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze