Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polak będzie walczył z korupcją na Litwie. Jest "profesjonalny i nieprzekupny"

EmaPob 14:10 16 września 2017
Media
Polak Antoni Mikulski będzie z ramienia litewskiego rządu zwalczał korupcję w tym kraju. Został mianowany szefem Służby Badań Przestępstw Finansowych (FNTT) – poinformowała „Gazeta Polska Codziennie”.

FNTT zajmuje się zwalczaniem afer, prania brudnych pieniędzy i wyłudzeń VAT-u i sprzeniewierzenia środków pochodzących z Unii Europejskiej. W rozmowie z dziennikarzami dotychczasowy komisarz policji kryminalnej zapewnił, że ma już doświadczenie w tej materii.

– Również w policji istnieje wydział ds. przestępstw ekonomicznych, który podlegał mi bezpośrednio od 2003 roku – zaznaczył Mikulski w rozmowie z dziennikarzami. Dotąd funkcjonariusz pełnił funkcję zastępcy naczelnika Głównego Komisariatu Policji Okręgu Wileńskiego.

Służba antykorupcyjna nie miała dyrektora od marca, gdy wygasła kadencja Kęstutisa Juceviciusa. Szef litewskiego MSW zapewnia, że Mikulski sobie poradzi. – Każdy kto zetknął się z tym człowiekiem, wie, że to funkcjonariusz pryncypialny, profesjonalny i nieprzekupny – podkreślił Eimutis Misiunas.

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER - ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE O TOKARCZUK: TO PRZEZ NIĄ POLACY POSZLI NA WYBORY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze