Polacy tuż za podium w Rajdzie Dakar. Zajęli czwarte miejsce w Arabii Saudyjskiej

Polacy tuż za podium w Rajdzie Dakar
pexels.com

Startujący lekkim pojazdem UTV Aron Domżała i Maciej Marton zajęli czwarte miejsce na 2. etapie Rajdu Dakar w Arabii Saudyjskiej.

Domżała i Marton stracili 3.17 do triumfatora 2. etapu Saleha Alsaifa.

Wcześniej mieli kilkadziesiąt minut opóźnienia, ponieważ zatrzymali się aby pomóc rannemu motocykliście.

Decyzją sędziów ten czas został im odjęty i przyznano im etapowe zwycięstwo, ale po kolejnej weryfikacji wyników sklasyfikowano ich ostatecznie na trzeciej pozycji.

W klasyfikacji generalnej są wiceliderami ze stratą 39 sekund do Chilijczyka Francisco Lopeza Contardo.

Przygoński i niemiecki pilot Timo Gottschalk stracili 17.49 do zwycięzcy etapu - również jadącego Toyotą Katarczyka Nassera Al-Attiyi. Drugi w poniedziałek był Francuz Stephane Peterhansel, a trzeci - Hiszpan Carlos Sainz.

rja_670_02

W klasyfikacji generalnej prowadzenie objął Peterhansel, a Przygoński zajmuje piąte miejsce ze stratą 24.27.

W 2. etapie Rajdu Dakar z Biszy do Wadi ad-Davasir trzeba było przejechać 685 km, z których 457 stanowił odcinek specjalny.