Polacy trafiają w Lidze Mistrzów

facebook.com/fcbayern.en

We wtorek rozpoczęły się rozgrywki Ligi Mistrzów. Już w pierwszych spotkaniach swoją obecność zaznaczyli reprezentanci Polski. Arkadiusz Milik zdobył dwa gole dla Napoli w wygranym przez włoski zespół spotkaniu z Dynamem Kijów, zaś Robert Lewandowski otworzył wynik w meczu Bayernu z FK Rostów wygranym przez Bawarczyków 5:0.

Początek spotkania w Kijowie należał do gospodarzy. Piłkarze Dynama odważnie zaatakowali, a ich ofensywne poczynania przyniosły skutek w 26 minucie, kiedy Denis Giermasz zdobył bramkę na 1:0 uderzeniem z półobrotu pokonując Pepe Reinę. Po stracie bramki inicjatywę przejęli wicemistrzowie Włoch, już w 36 minucie udało im się wyrównać. Faouzi Ghoulam dośrodkował z lewej strony w pole karne, do piłki najwyżej wyskoczył Arkadiusz Milik i głową umieścił piłkę w siatce. Tuż przed przerwą Polak ponownie wpisał się na listę strzelców. Tym razem były napastnik Ajaksu najlepiej odnalazł się w zamieszaniu podbramkowym i ponownie strzałem głową dał Napoli prowadzenie. W 62 minucie na boisku pojawił się drugi z naszych reprezentantów Piotr Zieliński. Pomocnik Biało-Czerwonych pokazał się z dobrej strony, po jego podaniu bliski zdobycia gola był Mertens, trafił jednak w słupek. Do końca spotkania wynik się już nie zmienił.

Robert Lewandowski od początku sezonu strzela jak na zawołanie. Z ośmiu goli jakie Bayern zdobył w Bundeslidze połowa jest autorstwa Polaka. Spotkanie z FK Rostów było idealną okazją dla Lewego by otworzyć konto brakowe w Lidze Mistrzów i tak też się stało. W 26 minucie Polak został powalony w polu karnym podczas walki o pozycję przy rzucie rożnym, a sędzia wskazał na 11 metr. Do karnego podszedł sam poszkodowany i pewnie pokonał bramkarza. To był początek strzelania na Allianz Arenie. Dorobek Bayernu poprawiali jeszcze Thomas Mueller, dwukrotnie Joshua Kimmich i Juan Bernat. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:0 dla Bawarczyków.

W hitowym starciu pierwszego dnia zmagań w Lidze Mistrzów PSG podejmowało Arsenal Londyn. Również i tu nie zabrakło polskiego akcentu. Grzegorz Krychowiak wyszedł w podstawowym składzie drużyny ze stolicy Francji. Zespół Polaka błyskawicznie, bo już w 44 sekundzie objął prowadzenie za sprawą Edinsona Cavaniego. Był to jedyny przejaw skuteczności Urugwajskiego napastnika, który później na potęgę marnował kolejne okazje do zdobycia gola. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 78 minucie za sprawą Alexis Sancheza, który ustalił wynik meczu na 1:1. Krychowiak spisywał się poprawnie i grał do 79 minuty, kiedy został zmieniony.

W pozostałych spotkaniach Barcelona pokonała Celtic 7:0, Atletico wygrało na wyjeździe 1:0 z PSV Eindhoven, zaś w meczach Benfiki Lizbona z Besiktasem Stambuł i FC Basel z Ludogorcem Razgrad padły remisy 1:1. Dziś kolejne spotkania pierwszej kolejki Ligi Mistrzów w tym starcie Legii Warszawa z Borussią Dortmund.

Źródło: uefa.com/uefachampionsleague