Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polacy rezygnują z pracy przez "500+"?

MD 9:34 16 października 2016
Wikipedia
Wbrew złowieszczym prognozom niektórych ekspertów i polityków opozycyjnych partii flagowy program PiS – Rodzina 500+ - wcale nie zepsuł rynku pracy. Tylko 1,5% Polaków rozważa rezygnację z wykonywanej pracy z uwagi na pobieranie świadczenia.

Nie sprawdziły się zapowiedzi, które wieszczyły rozkład rynku pracy w Polsce za sprawą programu „Rodzina 500 plus”. Według badań przeprowadzonych na zlecenie Work Service, jednej z największych agencji zatrudnienia w Polsce, wynika, że tylko 1,5% Polaków rozważa możliwość rezygnacji z wykonywanej pracy w związku z pobieraniem tego świadczenia. Co warto podkreślić, w analizie pojawia się słowo „rozważa”, a nie „deklaruje rezygnację”.

Z drugiej strony 75% korzystających z programu „Rodzina 500 plus” twierdzi, że w ogóle nie zastanawiało się nad możliwością rezygnacji z pracy z tytułu pobierania pieniędzy w ramach „500+”. Co piąty ankietowany twierdzi, że 500 złotych to zbyt mała kwota, by skłaniała do porzucenia pracodawcy.

W ramach programu „Rodzina 500 plus” wypłacono do końca września 2016 r. już 11,3 mld złotych z przewidzianej na ten rok kwoty 16 mld. Programem objętych jest 3,8 mln polskich dzieci.  

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze