Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polacy oszczędzają emeryturę. Przyczyną jest pandemia

IO 13:59 16 marca 2021
- W ubiegłym roku najwięcej Polaków w historii dobrowolnie oszczędzało na emeryturę - powiedział główny analityk Expandera, Jarosław Sadowski.
- 2020 rok był wyjątkowy pod dwoma względami - Polacy wycofali z IKE i IKZE rekordową kwotę 507 mln zł, ale w tym samym czasie wpłaty też były historycznie wysokie, a liczba IKE i IKZE, na które wpłacono pieniądze, sięgnęła 686 tys - dodał analityk.

Oszczędzanie na emeryturę może okazać się bardzo korzystne również na wypadek nieoczekiwanych zdarzeń. Dodatkowe pieniądze odłożone przez wielu Polaków bardzo pomogły im przejść przez pandemiczny okres.

- W ubiegłym roku z takiej możliwości skorzystało ok. 57 tysięcy osób. W tym ujęciu skala wypłat była zdecydowanie mniejsza niż w czasie kryzysu finansowego z 2008 r. Wtedy na wypłaty zdecydowała się aż 110 tys., a w 2009 r. 81 tys. osób. Różnica wynika zapewne z tego, że tym razem problemy dotknęły tylko niektóre branże - wyjaśnił Jarosław Sadowski.

Dodał, że pandemia skłoniła niektórych do zmiany stylu życia, a także zmniejszenia wydatków z uwagi na lockdown i pracę zdalną.

- To pozwoliło na zwiększenie oszczędności - podsumował analityk.

Źródło: Business Insider Polska

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze