Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polacy ocenili europosłów. Jaki i Szydło w czołówce, Sikorski i Cimoszewicz szorują po dnie...

JJ 21:11 31 stycznia 2020
Zdj. Pixabay, CC0
Kilka miesięcy temu Polacy wybrali swoich przedstawicieli w Parlamencie Europejskim. Teraz przyszedł czas na ocenę europarlamentarzystów. Który z deputowanych najlepiej radzi sobie w Parlamencie Europejskim?

O to właśnie zapytali wyborców pracownicy Centrum Badań Marketingowych INDICATOR. W sondażu wzięli udział tylko ci dorośli Polacy, którzy oddali głos w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zdecydowanego lidera brak, widać natomiast wyraźnie, z których europarlamentarzystów nie jesteśmy zadowoleni.

Co ciekawe, nawet zwycięzcom ledwie udało się przekroczyć próg 10 proc. W zestawieniu pierwsze miejsce zajął Jerzy Buzek z Koalicji Obywatelskiej, który w PE zasiada już czwartą kadencję. Buzka wskazało 13 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu uplasowała się Beata Szydło z Prawa i Sprawiedliwości, z wynikiem 11,5 proc; Niewiele słabszy wynik uzyskał Patryk Jaki, którego wskazało 11,3 proc. respondentów.

Ciekawe są natomiast wyniki „lwa salonowego” Europy, Radosława Sikorskiego, oraz jego partyjnego kolegi, Janusza Lewandowskiego. Podobny przypadek to Włodzimierz Cimoszewicz. Żaden z tej trójki polityków nie uzyskał wyniku 1 proc.. Sikorskiego wskazało 0,7 proc. respondentów, Lewandowskiego 0,3 proc., tyle samo Cimoszewicza.

Sondaż wykonało Centrum Badań Marketingowych Indicator metodą CAWI (ankieta online na panelu internetowym). Pomiaru dokonano w dniach 17-21 stycznia 2020 r. na reprezentatywnej próbie 1004 wyborców, którzy deklarowali głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego w maju 2019 r.

 

Źródło: se.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze