Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polacy mocno za PiS! Schetynowa akcja i ataki na Kuchcińskiego nie wypaliły [SONDAŻ]

M.N. 8:45 10 sierpnia 2019
Gazeta Polska
Totalna opozycja nie zyskała w sondażach po atakach na Marszałka Kuchcińskiego. "Afera samolotowa" nie wpłynęła znacząco na stosunek wyborców do PiS - wynika z najnowszego badania Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu". Partia Jarosława Kaczyńskiego ma poparcie 43 proc.

Badanym zadano pytanie: "Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, na którą partię oddałbyś głos?". I tak, druga w klasyfikacji Koalicja Obywatelska (PO i N.) mogłaby liczyć na 28 proc. głosów, Lewica (SLD, Wiosna, Razem) na 12 proc., a Kukiz'15, podobnie jak PSL-Koalicja Polska, na 5 proc. głosów.

Sprawdzono również, czy opozycji łatwiej byłoby walczyć z PiS nie jako koalicje, lecz poszczególne partie. Z sondażu wynika, że w takim wariancie partia Jarosława Kaczyńskiego również może liczyć na 43 proc. poparcia. PO zdobyłaby 25 proc. głosów, Wiosna 6 proc., zaś Kukiz’15, PSL i SLD po 5 proc. 

Prof. Kazimierz Kik w rozmowie z "SE" podkreśla, że o ile wynik PiS jest o dwa punkty procentowe mniejszy niż przed miesiącem, to różnica mieści się w granicach błędu statystycznego. Stwierdza, że "część wyborców mogła się zachwiać, ale tylko przejściowo".

Źródło: se.pl, wp.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze