Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

POLACY! Będzie niebezpiecznie... Uważajcie!

M.N. 10:57 24 listopada 2018
pixabay.com
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przestrzega przed mgłą, marznącą mżawką, gołoledzią w części województw.

Rano może być ślisko na drogach na południu kraju - IMiGW wydało ostrzeżenia pierwszego, najniższego stopnia dla województwa małopolskiego i części województw dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego. Miejscami mogą wystąpić marznąca mżawka i gołoledź - ostrzega IMGW.

Do przedpołudnia obowiązują ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla dziewięciu województw przed marznącymi opadami oraz gęstą mgłą. Te ostrzeżenia obejmują województwa pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie i lubelskie.

Gęste mgły występują na południu kraju, w województwach: lubelskim, małopolskim, świętokrzyskim i śląskim, a także na Mazowszu. Widzialność może tam wynosić miejscami od 100 do 200 metrów. 

Jak poinformował IMGW Europa północno-zachodnia i południowo-wschodnia są w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze dominują układy niżowe. Polska wschodnia jest na skraju wyżu znad Kazachstanu, natomiast na zachodzie kraju zaznaczy się płytki ośrodek niżowy znad kanału La Manche, a na południu płytki niż znad wschodnich Alp. Na południu Polski zaznaczy się wpływ układu frontów atmosferycznych.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...
TAGI: IMGW, MGŁY, Polska


OTWARTYM TEKSTEM (ODC. 204) - TOMASZ DUKLANOWSKI ZDRADZA KULISY GRODZKIGATE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze