Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pokaz sił NATO! Andrzej Duda z wizytą na poligonie. Jakie wnioski wyciągnął prezydent?

AS 18:10 6 marca 2019
prezydent.pl
Prezydent Andrzej Duda obserwował w środę na poligonie w Orzyszu pokaz dynamiczny przygotowany przez żołnierzy 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz żołnierzy z USA, Wielkiej Brytanii, Rumunii i Chorwacji tworzących Wielonarodową Batalionową Grupę Bojową NATO, w ramach wzmocnionej wysuniętej obecności NATO na wschodniej flance.

Andrzej Duda dziękował, że w tak szczególny wojskowy sposób jest obchodzone 20-lecie obecności Polski w Sojuszu Północnoatlantyckim, a zarazem 70-lecie istnienia NATO. 

Zwracając uwagę, że właśnie w Orzyszu stacjonuje Wielonarodowa Batalionowa Grupa Bojowa NATO, Prezydent zaznaczył, że to jest wymowny pokaz obecności Sojuszu Północnoatlantyckiego w naszym kraju i na wschodniej flance Sojuszu.

- Mam nadzieję, że ta obecność z biegiem lat będzie się pogłębiała, powiększała, będziemy mieli nie tylko obecnych żołnierzy różnych armii NATO na terenie Polski, ale często będą się u nas odbywały także ćwiczenia - mówił. I podkreślał, że niezwykle ważne jest, aby żołnierze ćwiczyli razem, doprowadzając do perfekcji wychodzenie z różnych sytuacji i realizację różnych zadań o charakterze taktycznym. 

Wizyta w Orzyszu to część obchodów NATO Week, organizowanych z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do struktur Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Podczas trwających ponad godzinę pokazów żołnierze zaprezentowali m.in. umiejętności walki wręcz, które doskonalili podczas szkoleń w ramach „Projektu Wojownik”.  W dynamicznym pokazie prezentowany był sprzęt bojowy, którym dysponuje 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana i współpracujące z nią natowskie pododdziały; m.in. czołgi PT-91, a także Leopard i Abrams czy haubice samobieżne RAK, a także chorwacka artyleria Volcano. Po pokazach Prezydent obejrzał defiladę pododdziałów, a następnie prezentację sprzętu bojowego zgromadzonego na poligonie w Orzyszu. 

Źródło: prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze