Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pokaz amerykańskich sił nad Półwyspem Koreańskim. Czy rozsierdzi Kima?

kos 12:34 3 listopada 2017
Flikr/petersnoopy/CC BY-SA 2.0
Dwa amerykańskie bombowce B1B przeleciały nad Półwyspem Koreańskim. Samoloty brały udział w ćwiczeniach symulujących ataki na najważniejsze cele w kraju – informuje agencja KCNA z Korei Północnej.

Wedle Koreańczyków bombowce miały wystartować z bazy Andersen na wyspie Guam. B1B były eksportowane przez amerykańskie południowokoreańskie myśliwce.

Informację o działaniach potwierdzają amerykańskie siły powietrzne. W ćwiczeniach brały również udział samoloty japońskie. Amerykańskie dowództwo nie zdradza jednak konkretnych lokalizacji. 

Na Półwyspie Koreańskim wciąż jest napięta sytuacja w związku ze programem zbrojeniowym Korei Północnej. Pjongjang już w sierpniu groził atakiem rakietowym na Guam. Północnokoreańskie rakiety dwa razy przeleciały również nad Japonią.

We wrześniu Pjongjang dokonał szóstej, najpotężniejszej z dotychczasowych, próbnej eksplozji nuklearnej. Korea Północna prowadzi również prace nad rakietą, która będzie w stanie osiągnąć zachodnie wybrzeże USA.

B-1B Lancer to amerykański bombowiec strategiczny dalekiego zasięgu o zmiennej geometrii skrzydeł, zbudowany przez wytwórnię Rockwell International (obecnie Boeing BDS). Wraz z samolotami B-52 Stratofortress i B-2 Spirit stanowi trzon strategicznego lotnictwa bombowego Stanów Zjednoczonych.

 

Źródło: polskie radio

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ (PUBLICYSTA) - NIE WRÓŻĘ ROKOSZOWI SĘDZIOWSKIEMU WYGRANEJ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze