Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pogoda nie rozpieszcza! Uważajcie na porywiste wiatry i...

M.N. 8:05 6 grudnia 2019
pixabay.com
Jak informuje IMGW, Europa Północna, Wyspy Brytyjskie oraz północne krańce Europy Zachodniej i Środkowej znajdują się w zasięgu niżów znad południowej Norwegii oraz Morza Norweskiego wraz z układami frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu jest pod wpływem Wyżu Azorskiego oraz wyżu znad Kazachstanu. Pogodę w Polsce kształtuje niż znad Norwegii, jedynie na południu zaznacza się słaby klin wyżowy. Z zachodu w dalszym ciągu napływa ciepłe powietrze polarne morskie.

W piątek zachmurzenie małe, na północy i zachodzie, stopniowo od północnego zachodu wzrastające do dużego. Na północy i północnym zachodzie opady deszczu. Temperatura maksymalna od 1 st.C na południowym wschodzie, 3 st.C, 4 st.C w centrum, do 8 st.C na południowym zachodzie; na Podhalu około -2 st.C. Wiatr umiarkowany, nad morzem dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w całym kraju porywisty, południowo-zachodni. Porywy wiatru w obszarach podgórskich Sudetów do 60 km/h, nad morzem i w rejonach podgórskich Beskidów do 65 km/h, na szczytach Sudetów oraz Karpat do 80 km/h.

W nocy w południowo-wschodniej Polsce zachmurzenia małe, stopniowo od północnego zachodu wzrastające do dużego, na pozostałym obszarze zachmurzenie duże. Na północy i zachodzie opady deszczu, w obszarach podgórskich Sudetów również deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -3 st.C na południowym wschodzie, 0 st.C, 1 st.C w centrum, do 5 st.C na północnym zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni. Porywy wiatru nad morzem do 55 km/h, w kotlinach sudeckich do 65 km/h, w obszarach podgórskich Beskidów do 75 km/h, w szczytowych partiach Tatr do 90 km/h, wysoko w Sudetach do 110 km/h.

Prognoza na sobotę

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, jedynie początkowo na południowym wschodzie przewaga zachmurzenia małego. Przelotne opady deszczu, a początkowo również deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 2 st.C na południowym wschodzie, 5 st.C, 6 st.C w centrum, do 8 st.C na północnym zachodzie; na Podhalu około 1°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, na zachodzie w porywach do 60 km/h, nad morzem do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W rejonach podgórskich Beskidów porywy wiatru do 70 km/h, w szczytowych partiach Tatr do 100 km/h, w Sudetach do 110 km/h.

Źródło: IAR, media

Wczytuję ocenę...
TAGI: wiatr, IMGW, pogoda


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze