Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

POGODA dalej nieprzewidywalna! Piekielne upały i potężne burze. IMGW ostrzega

am 8:08 14 czerwca 2019
Do godz. 6 rano w piątek obowiązuje ogłoszony w czwartek dla 12 województw alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa przed silnym wiatrem i burzami z gradem. IMGW ogłosił zaś na piątek ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami i burzami w siedmiu województwach.

Alert RCB obowiązuje w centralnej i wschodniej części kraju do godz. 6 rano. Ostrzega przed bardzo silnym wiatrem, burzami i gradem oraz możliwymi przerwami w dostawach prądu. Dotyczy 12 województw: warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, śląskiego, częściowo pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, małopolskiego i podkarpackiego. 

Na tych terenach może spaść od 30 mm do 40 mm deszczu, lokalnie do 50 mm na metr kwadratowy. Wiatr w porywach może osiągnąć prędkość do 115 km/h. Miejscami może spaść grad. 

Z kolei Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił na piątek ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami dla województw śląskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego i podlaskiego, natomiast ostrzeżenie przed upałami i burzami z gradem dla województw: małopolskiego, podkarpackiego i lubelskiego. 
Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze