Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Podwyższenie progu dochodowego. "500 plus dla niesamodzielnych"

DW 14:59 15 grudnia 2020
Podwyższenie progu dochodowegopexels.com
Od marca 2021 r. próg dochodowy, który uprawnia do świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji zostanie podwyższony do 1750 zł.

Przyjęto projekt nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Od marca 2021 r. świadczenia będą podwyższone o 3,84 proc., ale nie mniej niż o 50 zł brutto.

Rząd zdecydował o podwyższeniu do 1750 zł miesięcznie progu wysokości otrzymywanych świadczeń, uprawniającego do świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, czyli 500 plus dla niesamodzielnych.

Z kolei do 2450 zł podwyższona będzie kwota graniczna uprawniająca do przyznania świadczenia wyrównawczego, wypłacanego na podstawie ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych.

mon_670.

Natomiast resort rodziny i polityki społecznej uważa, że najniższe emerytury, renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renty rodzinne i renty socjalne mają być wkrótce podniesione do 1250 zł, a renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy do 937,50 zł.

W przypadku renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy i renty inwalidzkiej III grupy kwota waloryzacji wyniesie nie mniej niż 37,50 zł.

Dla osób pobierających emeryturę częściową kwota waloryzacji nie będzie mogła być niższa niż połowa kwoty waloryzacji, czyli 25 zł.

Źródło: Rada Ministrów

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze