Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Podwyżka minimalnego wynagrodzenia do 2 tysięcy złotych? Szydło: Naszym celem jest godne życie Polaków

zm 18:05 14 czerwca 2016
Twitter@PremierRP
– Kierując się odpowiedzialnością za budżet państwa, sytuację finansów i za los polskich obywateli, myśląc o godności polskich obywateli, rząd zdecydował, że w przyszłym roku minimalne wynagrodzenie będzie wynosiło 2 tys. złotych – mówiła premier Szydło podczas konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zgodnie z przyjętym dzisiaj projektem wysokość płacy minimalnego wynagrodzenia za pracę w przyszłym roku ma wynosić co najmniej 2 tysiące złotych (co oznacza, że obywatel otrzyma na rękę około 1459 złotych).

W tym roku płaca minimalna wynosi 1850 zł (tj. na rękę około 1355 zł).

Jak podkreślała premier Szydło, rząd podjął decyzję dotyczącą minimalnego wynagrodzenia i przyjął harmonogram postępowania, który będzie realizował, żeby podwyższyć wynagrodzenia i uposażenia w Polsce.

– W Polsce jest sytuacja, w której rozwarstwienie następuje bardzo szybko, są grupy bardzo dobrze zarabiające, rośnie średnie wynagrodzenie, (...) ale jest ogromna ilość tych pracowników, którzy mają bardzo niskie wynagrodzenia, którzy za otrzymywane wynagrodzenia nie są w stanie utrzymać rodzin – podkreślała Szydło.

Propozycje, które zostały przyjęte przez rząd, zostaną teraz skierowane do Rady Dialogu Społecznego.

Rada Ministrów przyjęła też założenia do projektu budżetu państwa na rok 2017. Czytaj więcej

 

Źródło: Twitter@PremierRP, TVP Info, TVN24

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze