Podwójna wygrana Polaków w konkursie dyskoboli na mityngu Diamentowej Ligi

facebook.com/DiamondLeague

Piotr Małachowski wygrał zawody w rzucie dyskiem na mityngu Diamentowej Ligi w Rabacie. Było to już jego drugie zwycięstwo w zawodach tego cyklu. Tuż za plecami mistrza świata z Pekinu uplasował się kolejny z Polaków Robert Urbanek.

Małachowski zwyciężył dzięki rzutowi na odległość 67 metrów, 45 centymetrów. Dzięki drugiej wygranej nasz najlepszy dyskobol prowadzi w klasyfikacji Diamentowej Ligi w tej dyscyplinie. Urbankowi drugie miejsce zapewnił wynik 65,04. Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Węgier Zoltan Kovago z rezultatem 64,42.

Dobry start w zawodach w Maroku zaliczył także Marcin Lewandowski, który zajął czwarte miejsce w biegu na 800 metrów. Czas 1.45,76 zapewnił mu minimum na Igrzyska w Rio. Najszybciej w tej konkurencji pobiegł Francuz Pierre-Ambroise Bosse uzyskując 1.44,51.

Bardzo bliska wywalczenia przepustki do Rio była Paulina Guba w pchnięciu kulą. Polska kulomiotka podczas zawodów Diamentowej Ligi zajęła miejsce tuż za podium z wynikiem 17,74. Niestety minimum PZLA w tej konkurencji wynosi o centymetr więcej. Najdalej w konkursie w Rabacie pchała Nowozelandka Valerie Adams – 19,68.

Źródło: diamondleague.com