Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Podsumowanie ćwiczeń sztabowych WP. Błaszczak: karabinki GROT to broń już sprawdzona i bardzo użyteczna

mm 15:50 27 stycznia 2021
MON/Twitter
„Dziś podsumowaliśmy największe sztabowe ćwiczenie Wojska Polskiego, które było organizowano po 1989 r. Przetestowano m. in. procedury, które gwarantują nam bezpieczeństwo. Liczę, że takie ćwiczenia będą odbywały się częściej” – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Prezydent dodał, że ćwiczenie było przeprowadzone w szczególnie trudnych warunkach ze względu na pandemię.

Minister Obrony Narodowej dodał, że ćwiczenie, które właśnie się zakończyło, pod względem skali nie miało sobie równych. „Było bardzo ważne dla sprawdzenia gotowości naszego wojska, jeśli chodzi o bezpieczeństwo” – stwierdził.

Zapewnił, że takie ćwiczenia będą odbywałyby się cyklicznie.

„W ramach ćwiczenia sprawdziliśmy także użyteczność zamówionego przez Polskę sprzętu dla Wojska Polskiego m.in. samolotów F35. Dla mnie było to bardzo ważne ćwiczenie, które poruszało także aspekt m.in. modernizacji Wojska Polskiego czy lokalizacji jednostek” – powiedział minister. „Chciałbym podkreślić, że znacząco wzrosły zdolności bojowe Wojska Polskiego dzięki wyposażeniu w nowy sprzęt” – dodał.

Minister Błaszczak powiedział również, że nie sprawdzano użyteczności karabinków GROT, bo nie było takiej potrzeby. „To broń już sprawdzona i bardzo użyteczna” – zaznaczył.

Źródło: Ministerstwo Obrony Narodowej

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze