Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Podpisano polsko-brytyjskie memorandum "Digital Government"

am 21:38 2 lipca 2019
Twitter/@MC_GOV_PL
Minister cyfryzacji, ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce oraz dyrektor GovTech Polska podpisali w Warszawie polsko-brytyjskie memorandum "Digital Government". Porozumienie dotyczy wymiany doświadczeń w dziedzinie innowacji oraz umożliwia Polsce korzystanie z brytyjskich rozwiązań przy tworzeniu cyfrowej administracji.

- Teraz możemy wykorzystać brytyjską platformę Digital Marketplace, która od wielu lat jest wykorzystywana na Wyspach w cyfrowej obsłudze administracji publicznej - powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski. 

Te rozwiązania mają być wskazówką, jeśli chodzi o budowanie "chmury obliczeniowej" dla administracji, brytyjska platforma ma być ułatwieniem i przyspieszyć prace w tworzeniu polskiej wersji. - Mamy sprawdzone rozwiązanie, które otrzymujemy i musimy je po prostu przetłumaczyć na język polski - powiedział minister cyfryzacji. Zdaniem Marka Zagórskiego, jest to zarówno rezerwuar wiedzy, jak i narzędzie, które ułatwi polskiej administracji zamawianie usług cyfrowych.

 

Wdrażanie kodu

- Brytyjczycy swoje rozwiązania udostępniają za darmo, Polska musi jednak poświęcić czas, by się do nich zaadaptować - zaznaczyła Justyna Orłowska, dyrektor GovTech Polska. - Tutaj nie ma żadnych kosztów, koszt to jest czas. Kontaktujemy się i rozmawiamy nad tym jak wdrażać ten kod, to jest największe wyzwanie - powiedziała Justyna Orłowska. 

W memorandum znalazł się również zapis dotyczący wymiany doświadczeń pomiędzy rządami oraz firmami z Polski i z Wielkiej Brytanii. 

Porozumienie podpisano podczas konferencji naukowej "Internet rzeczy - Polska przyszłości" w Warszawie, którą współorganizowało ministerstwo cyfryzacji.

Źródło: IAR, Twitter

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze