Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Podniesiono zatopiony na Dunaju statek. We wraku kolejne ciała

M.N. 21:11 11 czerwca 2019
Twitter
Z dna Dunaju w Budapeszcie podniesiono statek wycieczkowy Hableany, który zatonął 29 maja po zderzeniu z pływającym statkiem-hotelem. Wrak umieszczono na barce, która przetransportuje go do Portu Czepel na południu stolicy Węgier. Tam dalszym badaniem zajmie się policja. Z wraku wydobyto we wtorek kolejne cztery ofiary wypadku. Cztery ciała są nadal poszukiwane.

Jak podkreślają specjaliści, operacja podnoszenia wraku przy pomocy pływającego dźwigu wiązała się z wieloma zagrożeniami, m. in. rozpadnięciem się wraku. 

Operację ratunkową i dostęp do statku utrudniał wcześniej wysoki stan wody na Dunaju oraz szybki nurt i niemal zerowa widoczność w wodzie. Wrak spoczywał na głębokości dziewięciu metrów. 

Ukraiński kapitan należącego do szwajcarskiego armatora statku-hotelu, z którym statek Hableany zderzył się przed zatonięciem, został aresztowany. Węgierska prokuratura podała, że uczestniczył on wcześniej w wypadku w Holandii, ale według zatrudniającej go firmy nie kierował wtedy żadną z jednostek. 

Statek turystyczny Hableany zatonął 29 maja na Dunaju w Budapeszcie po zderzeniu z dużym statkiem-hotelem Viking Sigyn. Na pokładzie przebywało 33 turystów z Korei Południowej oraz dwóch Węgrów – członków załogi. Po katastrofie siedem osób zostało uratowanych. Do tej pory znaleziono ciała 24 ofiar, cztery osoby jeszcze są poszukiwane.

Źródło: tvp.info, IAR, media

Wczytuję ocenę...
TAGI: wrak, statek


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze