Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Podjęto decyzję ws. cen gazu dla gospodarstw domowych. "Nie złożymy żadnego wniosku o zmianę taryfy"

am 16:33 11 października 2018
Wiceprezes PGNiG ds. handlowych Maciej Woźniak zapowiedział w czwartek, że władze spółki nie będą wnioskować o zmianę taryfy gazowej dla gospodarstw domowych na 2018 rok.

– Nie planujemy w tym roku żadnych zmian, jeśli chodzi o ceny gazu dla gospodarstw domowych. Nie złożymy żadnego wniosku o zmianę taryfy. Nie ma takiego planu – mówił Woźniak. Przypomniał, że obecna stawka będzie obowiązywać do końca grudnia.

Według relacji Woźniaka, rok 2019 zapowiada się niepewnie. Zadeklarował przy tym, że spółka pokaże w najbliższym czasie nowe kontrakty na dostawy LNG. – Ten gaz będzie bardzo znacząco wpływał na poziom cen, które jesteśmy w stanie zaoferować na rynku. Nie będzie przekraczał trendów rynkowych, a to jest najważniejsze – wskazał wiceprezes spółki. Zaznaczył, że wysokie ceny gazu w Polsce to efekt nie tylko sytuacji na światowych giełdach, ale też kontraktu z Rosją, która drogo sprzedaje nam surowiec.

Woźniak przypomniał, że PGNiG planuje podpisać co najmniej dwa nowe kontrakty na dostawy LNG, w których - jak podkreślił - ceny "razem z transportem i innymi opłatami są niższe, niż oferowana obecnie dla Polski cena gazu rosyjskiego". Jeszcze w tym kwartale pokażemy, jak portfel dostaw będzie się zmieniał w najbliższych latach- dodał Maciej Woźniak.

Źródło: Radio ZET, rmf24.pl, Biznes Alert

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze