Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Podczas epidemii w Hiszpanii zmarło 44 tys. osób więcej niż w takim samym okresie 2019 r.

kb 15:24 3 czerwca 2020
Jak wynika z raportu opublikowanego przez Krajowy Urząd Statystyczny (INE) w Madrycie, podczas pierwszych 21 tygodni 2020 r., naznaczonych epidemią koronawirusa, w Hiszpanii zmarło o prawie 44 tys. osób więcej, niż w analogicznym okresie 2019 r.

Z dokumentu INE, zatytułowanego “Szacunki dotyczące tygodniowej liczby zmarłych podczas epidemii Covid-19”, wynika, że od 1 stycznia do 24 maja w Hiszpanii zmarło 225930 osób, czyli o 43945 więcej niż w takim samym okresie 2019 r.

 

Dziennik “El Mundo” pisze, że zwiększenie o ponad 24,1 proc. liczby zgonów nastąpiło w czasie, kiedy wprowadzone zostały restrykcje, ograniczające wyjście obywateli z domów. Gazeta przypomniała, że po zatwierdzeniu w połowie marca stanu zagrożenia nastąpił drastyczny spadek liczby ofiar przestępstw pospolitych, jak i wypadków w pracy, a także kolizji drogowych.

 

Podobnie jak inne media “El Mundo” twierdzi, że większa o 44 tys. liczba zgonów w porównaniu z 2019 r., to efekt epidemii koronawirusa. Ubolewa, że INE w swoich statystykach nie podaje przyczyn zgonów, a także sugeruje, że gabinet Pedra Sancheza nie przekazuje rzeczywistej liczby ofiar śmiertelnych Covid-19.

 

“Podane przez INE dane pozostają w sprzeczności z oficjalnymi liczbami, ogłaszanymi przez ministerstwo zdrowia, które szacuje grono osób zmarłych z powodu epidemii na 27127” - zauważa “El Mundo”.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze