Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Podburzał do zamachu na księcia George'a. Został zamordowany w celi

AS 9:54 29 lipca 2018
brytyjska policja
Husnain Rashid – fanatyk związany z ISIS, który nawoływał do zabicia 4-letniego księcia George'a został zamordowany.

Martwe ciało mężczyzny zostało znalezione w celi więzienia w Manchesterze. Husnain Rashid miał 32 lata. W sprawie jego śmierci rozpoczęto dochodzenie. Według nieoficjalnych informacji został zamordowany przez jednego z członków więziennej recydywy, która "nie toleruje tego typu zachowań".

Rashid nawoływał do zamachu na 4-letniego księcia George'a w październiku 2017 roku. 32-latek został aresztowany po tym jak rozpowszechniał wśród dżihadystów zdjęcie dziecka z dołączonym zdaniem: "Nawet rodzina królewska nie będzie zostawiona w spokoju".

– Nikt go nie lubił. Nie podobało się to, co zrobił. Potraktować w taki sposób dziecko z rodziny królewskiej? Nie tolerujemy tego typu zachowań w Strangeways – powiedział anonimowy informator w rozmowie z Daily Star.

Według nieoficjalnych informacji, mężczyzna został zamordowanym zaimprowizowanym nożem. Narzędzie składało się z ostrza oraz szczoteczki do zębów. 32-latek został znaleziony martwy w swojej celi. Miał on rozcięcie nad lewym uchem.

Husnain Rashid mieszkał z rodzicami. Został skazany za nawoływanie do zabicia księcia oraz nawoływania do przeprowadzania ataków terrorystycznych za pomocą aut i ciężarówek. Ponadto uzielał również porad na temat ataków za pomocą trucizn, bomb i noży. Skazano go na 4,5 lata więzienia.

Źródło: o2

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze