Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Podatki, podatki! Co o nich tak naprawdę wiemy?

10:01 17 grudnia 2019
Wczoraj w programie Finansowe ABC, mecenas Mirosław Siwiński, radca prawny opowiedział wszystko co można o podatkach. Wyjaśnił przy tym czarno na białym czy one tak naprawdę są i jak powinniśmy je płacić, obliczać etc.

Definicja słownikowa podatku brzmi: to obowiązkowe świadczenie pieniężne pobierane przez państwo lub jednostkę samorządu terytorialnego bez konkretnego, bezpośredniego świadczenia wzajemnego.

Czy możemy dowiedzieć się, policzyć jakie tak naprawdę podatki płacimy w Polsce ? - Możemy bardzo dokładnie powiedzieć jakie podatki płacimy w Polsce, dlatego, że nie jest ich wcale dużo. Pewne podatki płacimy bezpośrednio, takie jak PIT – podatek od dochodów osób fizycznych, CIT – podatek od osób prawnych, natomiast dużo podatków płacimy pośrednio, czyli VAT i akcyza w cenie towarów, które kupujemy – tłumaczy mec. Siwiński. - Mamy również podatki majątkowe, czyli podatek od nieruchomości bądź podatek rolny czy leśny. Jest jeszcze podatek od spadku i darowizn oraz podatek od czynności cywilno – prawnych.

 
I OGLĄDAJ :
 
 

Źródło:

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze