Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Podano prawdopodobną przyczynę wybuchu gazu w Szczyrku, po którym zginęło co najmniej pięć osób

PR 9:01 5 grudnia 2019
zrzut ekranu: youtube \ Radio90
Uszkodzenie gazociągu średniego ciśnienia podczas robót budowlanych - to, jak podaje Polska Spółka Gazownictwa, najbardziej prawdopodobna przyczyna wybuchu gazu w Szczyrku. W katastrofie zginęło co najmniej pięć osób, w tym dwoje dzieci.

 

- Najbardziej prawdopodobną przyczyną katastrofy w Szczyrku w środę wieczorem było uszkodzenie gazociągu średniego ciśnienia podczas robót wykonywanych przez firmę AQUA System - przekazał w komunikacie rzecznik prasowy PSG Artur Michniewicz.

- Roboty budowlane nie dotyczyły systemu gazowniczego ani nie były wykonywane na zlecenie spółki gazownictwa; nie były także nadzorowane przez specjalistów gazownictwa - podkreślił.

- Powołano specjalną komisję, która zbada bezpośrednią przyczynę uszkodzenia gazociągu, wynik jej prac powinien być znany w ciągu doby od momentu rozpoczęcia prac ekspertów. Pracownicy pogotowia gazowego ściśle współpracują z wszystkimi służbami działającymi na miejscu zdarzenia - podsumował przedstawiciel PSG.

 

W środę wieczorem w Szczyrku doszło do wybuchu gazu w domu jednorodzinnym. Z informacji udzielonych przez działającą na miejscu straż pożarną wynika, że w domu prawdopodobnie mieszkało dziewięć osób. Wiadomo, że jedna z nich była w czasie wybuchu w pracy.

Ratownicy odnaleźli ciała pięciu ofiar wybuchu gazu w Szczyrku. Dotychczas odnalezione ofiary to trzy osoby dorosłe i dwoje dzieci.

- Wszystkie możliwe siły są zaangażowane w ratowanie ludzkiego życia i zdrowia po wybuchu gazu w Szczyrku. Jestem w stałym kontakcie z Wojewodą Wieczorkiem, który jest obecny na miejscu. Moje myśli są z bliskimi poszkodowanych, wszystkim zostanie udzielona niezbędna pomoc - napisał na Twitterze szef rządu.

 

 

 Czytaj także:

Tragedia w Szczyrku! Wybuch gazu w domu jednorodzinnym. Pod gruzami mogą być ludzie

Źródło: IAR, Twitter

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - HANNA SHEN, EWA ISZORO - NIE MOŻNA WIERZYĆ CHIŃSKIM DANYM NA TEMAT EPIDEMII
Wczytuję komentarze...
Najnowsze