Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pod Krakowem powstaje osiedle domków tylko dla ... katolików!

sm 21:10 4 kwietnia 2018
Osiedle Fatimskie - tak nazywa się projekt, który ruszył w Krzywaczce pod Krakowem. Będzie to osiedle domków jednorodzinnych przeznaczone dla osób wyznających wartości chrześcijańskie. Pomysłodawca i założyciel Osiedla Fatimskiego, Andrzej Sobczyk, wśród licznych udogodnień dla mieszkańców, takich jak plac zabaw, boisko i fontanna, przewiduje także budowę kapliczki oraz parku różańcowego.

Andrzej Sobczyk mówi wprost, że chodzi o stworzenie wspólnoty życzliwych i pomocnych sobie sąsiadów. W rozmowie z Faktem sugeruje, że te cechy nie występują u ateistów ani wyznawców religii innej niż katolicka.- Nie chodzi o dyskryminowanie kogokolwiek, lecz o stworzenie prawdziwej sąsiedzkiej wspólnoty - zapewnia Sobczyk. Dziś, mieszkając w blokach, ludzie kompletnie nie znają swoich sąsiadów. A ja jestem człowiekiem, którego inni ludzie napędzają do życia. Chcę się od nich uczyć i z nimi rozmawiać. Nic więc dziwnego, że chciałbym mieć w swoim sąsiedztwie takie właśnie osoby, wyznające podobne co ja wartości. Popytałem wśród znajomych, pomysł się spodobał i tak to się zaczęło.

 

Jak będzie wyglądało osiedle? Na razie rozpoczęto budowę sześciu jednorodzinnych domów o powierzchni od 223 do 296 metrów kwadratowych, z ogródkami. Ale już teraz myśli się o rozbudowie, gdyż pojawia się coraz więcej zainteresowanych. Cztery domy już się sprzedały, a pozostałe dwa zostały zarezerwowane.

 

Chcemy tylko zgromadzić tu osoby wyznające podobne chrześcijańskie wartości - wyjaśnia Sobczyk. Nie będzie żadnych ankiet czy papierów do przyniesienia. Z potencjalnymi mieszkańcami przeprowadzamy krótkie rozmowy.

 

A Ty co o tym sądzisz? 

 

 

Źródło: Fakt.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze