Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Początek obchodów 72. rocznicy Powstania Warszawskiego

zm 21:18 29 lipca 2016
Telewizja Republika
Dzisiaj na warszawskim Żoliborzu rozpoczęły się obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Przy pomniku-głazie "Żywiciela" odczytano apel pamięci, którzy zastąpił apel poległych.
1 sierpnia o godzinie 17.00 mieszkańcy Warszawy i innych miast Polski po raz kolejny zatrzymają się w zadumie, aby uczcić pamięć bohaterów sierpnia 1944 roku. To już 72 rocznica zrywu, który odcisnął tak ogromne piętno na historii Polski.
 
Złożeniem kwiatów oraz salwą honorową przy pomniku-głazie "Żywiciela" rozpoczęły się już dzisiaj obchody rocznicy na warszawskim Żoliborzu. To właśnie na Żoliborzu rozpoczęły się pierwsze walki, jeszcze przed godziną 17.
 
Przy pomniku odczytano też apel pamięci, który w tym roku zastąpił apel poległych. Był on poświęcony nie tylko ofiarom powstania z Żoliborza, Marymontu, Bielan i Kampinosu ale także kilku ofiarom katastrofy smoleńskiej.
 
Jutro prezydent Andrzej Duda weźmie udział w uroczystościach wręczenia odznaczeń państwowych oraz spotka się z uczestnikami Powstania Warszawskiego.
 
W niedzielę odbędzie się uroczysty Apel Pamięci przy Pomniku Powstania Warszawskiego na Placu Krasińskich w Warszawie, a główne uroczystości odbędą się w poniedziałek i rozpoczną się w godzinie "W", o 17.00, kiedy cała stolica na chwilę stanie, aby uczcić pamięć poległych w Powstaniu.
  

Źródło: wprost.pl, TVP Info, prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze