Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pobyt rodziców przy dziecku w szpitalu będzie bezpłatny. Szumowski nie zapomina o opiekunach niepełnosprawnych

PR 13:52 16 maja 2019
twitter.com/MinZdrowia
Pobyt rodziców przy dziecku w szpitalu będzie bezpłatny; Narodowy Fundusz Zdrowia będzie pokrywał wszystkie koszty: pościeli, łóżka, posiłku - powiedział w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

 

 - Chciałbym przekazać z dawna oczekiwaną i dobrą wiadomość. W środę w Sejmie było drugie czytanie projektu, który zakłada zniesienie jakichkolwiek opłat za pobyt rodzica z dzieckiem, czy też opiekuna osoby niepełnosprawnej w szpitalu - poinformował szef MZ na konferencji prasowej.

- Zdecydowaliśmy, że Narodowy Fundusz Zdrowia będzie pokrywał wszystkie koszty związane z pobytem rodzica - pościeli, łóżka, posiłku - zaakcentował.

W myśl obowiązujących obecnie przepisów, jeśli przebywanie osób bliskich przy pacjencie powoduje dla szpitala dodatkowe koszty to ponosi je – jeśli chodzi o dziecko – przedstawiciel ustawowy (rodzic, opiekun).

Projekt procedowany w Sejmie zakłada, że szpitale nie będą mogły pobierać opłat od rodziców i opiekunów przebywających w placówkach z dzieckiem lub z osobą niepełnosprawną w stopniu znacznym.

 

 

 

 Wiceminister Jadwiga Szczurek-Żelazko mówiła podczas konferencji, że obecność rodziców i opiekunów jest korzystna dla małego pacjenta – łagodzi stres, wzmacnia poczucie bezpieczeństwa, pozytywnie wpływa na proces leczenia.

 

Czytaj także:

Minister zdrowia zapowiada zmiany! "Nasza propozycja to 100 mld zł już w tym roku"

Źródło: twitter.com/MinZdrowia, media

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze