Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

PO z uporem maniaka powtarza, że zablokuje importowanie do Polski śmieci, ale przecież…! Zobacz odpowiedź wiceministra środowiska!

K.B. 16:21 9 października 2019
Telewizja Republika
Gościem red. Adriana Stankowskiego na Kongresie 590 był Sławomir Mazurek, wiceminister środowiska.

Opozycja zarzuca rządowi, że importuje do Polski śmieci

– To jest dość smutne, że opozycja nie sprawdza tego co mówi. Być może nie czyta gazet, być może ich wyborcy nie czytają gazet i nie śledzą, jak wyglądają prace w Sejmie. Platforma Obywatelska z uporem maniaka w mediach społecznościowych, w ramach kampanii wyborczej powtarza informacje o sprowadzanych śmieciach, powtarza, że zablokuje sprowadzanie śmieci do Polski. Rząd Prawa i Sprawiedliwości zablokował możliwość kierowania do Polski odpadów do utylizacji, czy opadów komunalnych. Wcześniej inspektorzy robili to wykorzystując zasadę samowystarczalności, dzisiaj mamy jasny zapis w prawie, który na to nie pozwala, a jednak Platforma w swojej kampanii cały czas powtarza, że zlikwiduje te odpady- skomentował Mazurek.

Janusz Wojciechowski komisarzem UE ds. rolnictwa

– To bardzo dobra wiadomość dla polskiego rolnictwa oraz rolnictwa w całej Europie. Myślę, że Ci, którzy zrobili wszystko, aby zablokować tą kandydaturę, poniesli klęskę, a racja stanu zwyciężyła i myślę, że Pan komisarz będzie miał wiele do zrobienia, tak aby promować także zrównoważone rolnictwo, które szanuje ochronę środowiska, rozwija bioróżnorodność, czyli takie rolnictwo, jakie w Polsce mamy- ocenił Sławomir Mazurek.

– Jednym z istotniejszych punktów Rady Unii Europejskiej ds. środowiska były konkluzje na kolejny COP25 w Chile. Przypomnę, że Polska cały czas ma prezydencję, Michał Kurtyka jest prezydentem COP24 i polska prezydencja jest bardzo aktywna, ale jednocześnie cały czas w Unii nie cichną głosy, które chcą podnosić ambicje neutralności klimatycznej na kolejny COP w Chile. Udało nam się zablokować te ambicje, tak abyśmy byli zgodni z tym, co ustaliliśmy w Paryżu. Ambicje jeśli chodzi o neutralność klimatyczną w drugiej połowie wieku, właśnie taką, która jest oparta o to, że mamy nie tylko redukować emisję, ale też wykorzystać pochłanianie. Przez te cztery lata, jak mówił na Kongresie premier Mateusz Morawiecki „ gdzie sięga nasz język”, okazuje się , że technologie oparte na wykorzystaniu zasobów naturalnych, zyskały nie tylko swój hasztag, ale zyskały też zrozumienie na świecie i są powtarzane jako rozwiązanie, które pomoże nam adaptować się do zmian klimatu, wykorzystywać potencjał zasobów naturalnych, więc tutaj jeśli chodzi o neutralność klimatyczną na świecie już jest zrozumienie, w Unii Europejskiej musimy cały czas pracować- powiedział podsekretarz stanu w ministerstwie środowiska.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.167/1) - SKĄD KWAŚNIEWSCY MAJĄ MILIONY?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze