Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Po spotkaniu w Pałacu Prezydenckim. Oto, co ustalono

JJ 20:20 29 stycznia 2020
Zdj. zrzut ekranu TVP Info
W Pałacu Prezydenckim odbyło się dziś spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami klubów i kół poselskich. W rozmowie z dziennikarzami prezydencki minister Paweł Mucha przekazał, że dyskusja dotyczyła ustaw sądowych przyjętych przez Sejm oraz w ogóle reformy wymiaru sprawiedliwości.

– Prezydent podkreślał, że powołanie sędziego przez głowę państwa nie może być kwestionowane-powiedział cytowany przez TVP Info Paweł Mucha.

Andrzej Duda na spotkaniu wysłuchał racji pełnej reprezentacji parlamentu i zamierza podjąć decyzję w kwestii nowelizacji ustaw sądowych również z uwzględnieniem tych stanowisk. Jak się okazuje, niezależna senator Lidia Staroń apelowała podczas spotkania o jak najszybsze podpisanie ustawy. Podobne stanowisko przedstawili reprezentanci klubu PiS- relacjonuje TVP Info.

Sprzeciw wobec ustaw deklarowali politycy opozycji, domagając się od prezydenta zawetowania noweli lub skierowania jej do Trybunału Konstytucyjnego – tak, do „nieważnego” Trybunału…

– Wszelkie kompetencje są w rękach prezydenta RP. Natomiast prezydent wysłuchał głosu pełnej reprezentacji parlamentu i będzie co do ustawy, która została uchwalona przez Sejm 20 grudnia 2019 roku podejmował rozstrzygnięcie także z uwzględnieniem tych głosów, czy stanowisk, które dzisiaj na tym spotkaniu wybrzmiały- podkreślił minister Mucha.

 

 

Źródło: TVP Info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze