Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

PO i Nowoczesna stworzą koalicję? [SONDAŻ]

dmc 22:46 28 stycznia 2016
FOT. RAFAŁ ZAMBRZYCKI
Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę wygrałby je PiS. Na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować ponad 30 proc. Polaków. Jednak sondaż TNS dla "Faktu" wskazuje również na możliwość nowej koalicji rządzącej, którą stworzyliby Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru.

Partia rządząca z wynikiem 31,2 proc. wciąż utrzymuje się na prowadzeniu. Druga jest .Nowoczesna. Poparcie dla partii Ryszarda Petru deklaruje 24,4 proc. badanych. Ostatnie miejsce na podium przypadło Platformie Obywatelskiej (21,1 proc.). Do Sejmu weszłoby również ugrupowanie Kukiz’15, które może liczyć na poparcie 9,5 proc. Polaków.

"Fakt" podkreśla, że gdyby Ryszard Petru i Grzegorz Schetyna utworzyli koalicję, to .Nowoczesna razem z PO mogłyby zdobyć 243 mandaty, czyli więcej niż PiS i Kukiz’15. "W takiej sytuacji Petru mógłby liczyć na fotel premiera" – pisze tabloid, dodając, że obie partie są zdolne do kompromisów.

Oficjalnie, przewodnictwo w partii Schetyna objął we wtorek. – Chcemy znowu zwyciężać z tymi, którzy niweczą zaufanie Polaków w lepszą przyszłość i próbują zawrócić Polskę ze ścieżki europejskiej. – Dość PiS-owskiego obciachu. Nie pękajcie, chodźcie z nami – zachęcał nowy przewodniczący PO. CZYTAJ WIĘCEJ 

Źródło: telewizjarepublika.pl, fakt.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze