Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Po dwumiesięcznej przerwie normandzka czwórka znów rozmawia o Donbasie

mk 17:11 30 grudnia 2015
Rosyjscy żołnierze na froncie w Donbasieliveuamap.com
Przywódcy Niemiec, Francji, Rosji i Ukrainy po raz kolejny potwierdzili swoje zaangażowanie na rzecz zawieszenia broni na wschodzie Ukrainy i wycofania stamtąd ciężkiego uzbrojenia – ogłoszono w komunikacie francuskiego pałacu prezydenckiego.

Prezydenci Ukrainy Petro Poroszenko, Rosji Władimir Putin i Francji Francois Hollande oraz kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas rozmowy telefonicznej omówili „przygotowania do wyborów lokalnych w Donbasie, które powinny odbyć się na początku przyszłego roku”.

Rozmowa liderów państw tzw. nomadzkiej czwórki trwała niemal dwie godziny. Była to pierwsza rozmowa od ostatniego spotkania w Paryżu z 2 października.

W komunikacie francuskiego pałacu prezydenckiego napisano, że podczas rozmów ponownie „podkreślono znaczenie pełnego wprowadzania w życie w 2016 roku porozumień z Mińska”.

Ustalono też termin spotkania, którego celem ma być podsumowanie wprowadzania w życie porozumień z Mińska. Spotkanie ministrów spraw zagranicznych ma odbyć się najpóźniej na początku lutego.

Źródło: elysee.fr, tvn24.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze