PlusLiga: zwycięstwo ZAKSY Kędzięrzyn-Koźle na koniec roku

Zaksa wygrała ostatni mecz w tym roku
Twitter/@Zaksaofficial

VERVA Warszawa Orlen Paliwa przegrała u siebie z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 w zaległym meczu 13. kolejki siatkarskiej PlusLigi. Tym samym Azoty zakończyły ostatni mecz roku wygraną.

Już pierwsze akcje spotkania przy zagrywkach Bena Toniuttiego pokazały siłę ZAKSY. Na siatce czujny był Jakub Kochanowski, punktując zarówno atakiem, jak i blokiem zmusił trenera Anastasiego do przerwania rywalizacji (0:4).

Po wznowieniu gry stołeczni przerwali tę passę, niezmiennie jednak to goście dyktowali warunki gry. Zarówno w zagraniach z pierwszej akcji, jak i przy dłuższych wymianach lepiej reagowali podopieczni Nikoli Grbicia i tak przy kolejnej serii zwiększyli dystans (11:17).

Trener Anastasi dość szybko musiał sięgnąć po kolejną przerwę na żądanie. Kluczowa faza seta należała do ZAKSY, a w konfrontacji z potrójnym blokiem stołecznych znakomicie radził sobie Aleksander Śliwka i w końcówce ZAKSA prowadziła 22:14. Swoje noty w ataku w tej części spotkania poprawił jeszcze Kamil Semeniuk (16:24), a seta skutecznym atakiem zakończył Łukasz Kaczmarek (17:25).

Podobnie, jak w odsłonie premierowej również w ostatnim secie to ZAKSA punktowała seriami. W decydującej fazie seta Kamil Semeniuk popisał się jeszcze asem serwisowym i było już 13:21. Przy ta grających kędzierzynianach stołeczni nie mieli argumentów pozwalających przedłużyć losy rywalizacji (16:25).

Źródło: polskieradio24.pl