Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Płock: Sytuacja na Wiśle się stabilizuje. Terytorialsi pomagają mieszkańcom, a ci pięknie odwdzięczają się żołnierzom

mm 13:53 12 lutego 2021
materiały prasowe WOT
Sytuacja na Wiśle stabilizuje się. Wodowskazy systematycznie notują kolejne spadki. W rejonie Płocka działa sześć stale monitorowanych punktów, gdzie miejscowo dochodzi lub może dojść do podtopień. Pomaga tam policja, straż miejska i WOT.

Stale monitorowane punkty to ul. Gmury, ul. Nadwiślańska, Centrum Konferencyjno-Piknikowe

ul. Parowa 10, DK 62 w Woli Brwileńskiej i ujęcie wody Grabówka.

Wczoraj do tych punktów zostały zadysponowane siły PSP i WOT w celu zabezpieczenia workami z piaskiem pomp przed zalaniem. Patrole policji, straży miejskiej i WOT patrolują również rejony ul. Grabówka oraz osiedla Borowiczki, aby zapewnić bezpieczeństwo, a także chronić mienie ewakuowanych mieszkańców. Wczoraj najważniejszym zadaniem była obrona przed wodą budynków Centrum Konferencyjno-Piknikowego nad Wisłą przy ul. Parowej 10.

Około godz. 9 rozpoczęło się zabezpieczanie obiektów folią i workami z piaskiem. Na miejscu pracowało ponad 80 strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz 40 żołnierzy WOT.

W działania zaangażowani byli żołnierze 64 blp w Płocku. Z pomocą Płocku ruszyli też żołnierze 65 blp w Pomiechówku oraz kompania saperów. Dzięki temu płoccy Terytorialsi zyskali 24 godziny na odpoczynek.

Do wzmacniania zapór na kolejną 24-godzinną zmianę wrócili wczoraj o godz. 15. Swoje działania zakończyli o godz. 20. W rejonie działania pozostali tylko żołnierze monitorujący podtopione tereny głównie przy ul. Gmury.

Dziś znowu nastąpi rotacja żołnierzy. Popołudniu na obszary zalewowe wrócą żołnierze z Pomiechówka. W gotowości są już kolejne bataliony: Grójec i Radom.

Solidarność ze służbami oraz żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej wykazali m.in. państwo Kajetan i Marta Guzikowscy, Patrycja Mazurowska i Agnieszka Sylwestrzak, osoby nieznające się wcześniej, które dzięki mediom społecznościowym połączyły siły. Z własnych środków dostarczają żołnierzom ciepłe napoje i zupy. To niejedyne gesty, na które mogli liczyć pracujący w mrozie żołnierze. Centrum Edukacji Grupa ORLEN każdego dnia dostarcza w rejon działania ciepłe napoje i kanapki, Pizzeria Dowozowo Płock rozwozi w miejsca działania żołnierzy ciepłą zupę. Ciepłe posiłki, które są tak ważne przy niskich temperaturach zapewniają żołnierzom również Urząd Miasta Płock oraz Centrum Konferencyjno-Piknikowe.

Źródło: WOT, Twitter, FB

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze