Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Płażyński: nie sądzę, aby gdańszczanie wybrali panią Dulkiewicz w normalnych wyborach

M.N. 16:04 4 marca 2019
Telewizja Republika
Ten tytuł i odpowiedzialna funkcja przypadła jej przypadkiem. Nie sądzę, aby Gdańszczanie wybrali w normalnych wyborach panią Dulkiewicz na tak odpowiedzialną funkcję - powiedział dla Telewizji Republika Kacper Płażyński, Przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska.

Aleksandra Dulkiewicz, prawniczka i samorządowiec, wygrała w niedzielę w I turze przedterminowe wybory prezydenta Gdańska uzyskując 82,22 proc. poparcia. Frekwencja wyniosła 48,6 proc.

– Ten wynik nie jest niczym nadzwyczajnym. Kontrkandydaci pani Dulkiewicz to raczej osoby anonimowe dla Gdańska – mówił nam Kacper Płażyński. 

– Kandydat z PiS nie startował w tych wyborach więc gdybanie, że rośnie konkurencja po prawej stronie z wysokością 12 punktów procentowych nie ma sensu – stwierdził. 

– Głosy, które były oddane na kontrkandydatów pani Dulkiewicz były głosem sprzeciwu przeciwko obecnej władzy – dodał. 

B. kandydat na prezydenta Gdańska Kacper Płażyński (PiS) przedstawił pięć pytań do nowej prezydent tego miasta Aleksandry Dulkiewicz. Dotyczą one m.in. zasiadania urzędników w radach nadzorczych, sposobu prowadzenia relacji z deweloperami i „upolityczniania samorządu”.

– Pani Aleksandra Dulkiewicz zaczynała swoją karierę polityczną od tego, że była najpierw asystentką pana Adamowicza, następnie pięła się do góry po szczeblach i wskoczyła na stanowisko zastępcy prezydenta, który przez całą jej karierę polityczną w jakiś sposób ją kształtował. (…) W naszej ocenie niestety prezydentura pana Adamowicza miała wiele cieni. W Gdańsku wiele osób czuje się wykluczonych społecznie i niestety myślę, że pani Dulkiewicz będzie kontynuowała tę samą grę polityczną– powiedział na antenie Telewizji Republika Kacper Płażyński.  

– Ten tytuł i odpowiedzialna funkcja przypadła jej przypadkiem. Nie sądzę, aby Gdańszczanie wybrali w normalnych wyborach panią Dulkiewicz na tak odpowiedzialną funkcję – mówił. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze