Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Planujesz świąteczne zakupy na ostatnią chwilę? ZOBACZ o której zamknięte zostaną sklepy

AS 16:52 23 grudnia 2018
pixabay1
Jutro, w Wigilię Bożego Narodzenia, sklepy mogą być czynne nie dłużej niż do 14.00. Przewiduje to zainicjowana przez NSZZ "Solidarność" ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele.

 Jak powiedział szef handlowej Solidarności Alfred Bujara, dzięki wprowadzonym w tym roku przepisom, pracownicy sieci handlowych mogą być spokojni, że nie będą oglądać pierwszej gwiazdki znad kasy w supermarkecie.

Zaznaczył, że jego związek od lat prowadził akcję "Nie przehandluj pierwszej gwiazdki" i dzisiaj jest gwarancja ustawowa, że handel w Wigilię może się odbywać do 14.00, co cieszy.

Alfred Bujara apeluje o nie odkładanie zakupów na tuż przed 14.00. Przypomniał też, że od przyszłego roku sklepy będą mogły być czynne tylko w jedną niedzielę w miesiącu, a nie jak w tym roku w dwie.

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu, która weszła w życie w marcu, w tym roku wszystkie sklepy mogą być otwarte jedynie w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. W przyszłym roku handlować będzie można tylko w ostatnią niedzielę miesiąca.

Ustawa przewiduje katalog wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje na przykład w cukierniach, lodziarniach, na stacjach benzynowych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą. Handel może się też odbywać w dwie kolejne niedziele poprzedzające święta Bożego Narodzenia, w ostatnią niedzielę przed Wielkanocą, ostatnią niedzielę stycznia, czerwca, sierpnia oraz w pierwszą niedzielę lipca. 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze