Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Plan wydatków Bidena. Demokraci potrzebują tylko kilkudziesięciu głosów

IO 14:13 6 kwietnia 2021
Przyspieszonego procesu można używać na rachunku wydatków tylko raz w roku podatkowymAFP, Jim Watson
Demokraci będą w stanie uchwalić ustawę o wydatkach prezydenta Bidena o wartości 2,2 bln dolarów zwykłą większością głosów. Wszystko to dzięki orzeczeniu parlamentarzysty Senatu Chucka Schumera. Wiceprezydent Kamala Harris rozstrzygnie remis, przez co ustawa przejdzie przez Senat bez udziału, chociażby jednego głosu republikanów.

Orzeczenie to daje Demokratom możliwość, której w innym przypadku by nie mieli bez specjalnej procedury pojednawczej przewidzianej w projekcie ustawy.

Przywódca większości w Senacie Chuck Schumer powiedział w oświadczeniu, że parlamentarzysta Senatu zezwoli na zrewidowaną rezolucję budżetową zawierającą instrukcje pojednawcze zgodnie z mało znanym obejściem.

- Chociaż nie podjęto żadnych decyzji w sprawie ścieżki legislacyjnej na podstawie sekcję 304, a niektóre parametry nadal wymagają dopracowania, opinia parlamentarzysty jest ważnym krokiem naprzód, że ta kluczowa ścieżka jest dostępna dla Demokratów w razie potrzeby - powiedział Schumer.

Demokraci przeszli również w zeszłym miesiącu przez amerykański plan ratunkowy o wartości 1,9 biliona dolarów w ramach procesu pojednania budżetu, omijając republikańską opozycję.

Przyspieszonego procesu można używać na rachunku wydatków tylko raz w roku podatkowym.

Źródło: FOX NEWS

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze